Glasgow’daki çevre krizine karşı en büyük gösteri

  • 07 Kasım 2021
  • 372 kez görüntülendi.
Glasgow’daki çevre krizine karşı en büyük gösteri

Glasgow Dünya İklim Zirvesi’nin altıncı gününde dün on binlerce çevre aktivisti sloganlar atarak, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin küresel ısınmayı azaltmak için harekete geçmeleri yönünde çağrıda bulundu.

Glasgow’un yağmurlu havasında yürüyüşe katılan katılımcılar, sözkonusu İklim Zirvesi’nin başarısız olduğunu ve politikacıların küresel ısınmayı ve iklim krizini durdurma iradesinden yoksun olduğunu attıkları sloganlarla haykırdılar.

Göstericiler, Dünya İklim Adaleti Eylem Günü kapsamında önce Glasgow’un doğusundaki Kelvingro bölgesinde toplandı ve ardından mekana yürüdü. Bu protesto hareketinde, iklim krizine acilen dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunan giysiler ve sloganlar taşıdılar.

Aynı zamanda, iklim değişikliğine karşı İngiltere ve Kenya, Türkiye, Fransa, Brezilya, Avustralya ve Kanada da dahil olmak üzere dünyanın diğer bölgelerinde yaklaşık 100 şehirde benzer gösteriler yapıldı.

Gösteriler dün, üst düzey dünya yetkilileri ve çevre uzmanları, ülkelerin taahhüt ettiği Paris İklim Anlaşması’nın  devamı konulu 26. İklim Zirvesi’ne katılmak üzere geçtiğimiz Pazartesi gününden bu yana Glasgow’da toplandığında gerçekleşti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com