Golan Halkı; İsrailin Dayattığı Yerel Seçimleri Reddettiklerini Belirttiler

  • 23 Ekim 2018
  • 731 kez görüntülendi.
Golan Halkı; İsrailin Dayattığı Yerel Seçimleri Reddettiklerini Belirttiler

Siyonist İsrail işgal altındaki Golan’da yaşayan vatandaşlarımız işgal otoritelerinin dayattıkları sözde yerel seçimlerin yapılmasını öngören İsrail planlarını reddettiklerini yineleyerek ulusal kimliklerine ve ana vatanları Suriye’ye olan bağlılıklarını vurguladılar.

Kurtarılmış esir Nezih İbrahim bugün verdiği basın demeçlerinde, kendilerinin işgal edilen Golan’da Suriyeli Araplar olarak, vatanımız ve toprağımızdan başka yerde bulunmalarının mümkün olmadığını, işgalci İsrail varlığının herhangi bir aldatmacı girişiminin işgal edilen Golan halkı tarafından yenmeyeceğini söyledi.

Vatandaşlar ise, işgalci İsrail’in projelerini geçiştirmek için girişimlerine karşı her zaman direneceklerini belirterek, işgal edilen Golanlı vatandaşlara dayatılan seçimler ve yerel konsey seçimlerini kınadıklarını vurguladılar.

Vatandaşlar ayrıca, söz konusu seçimlerin kendilerini ilgilendirmediğini ve bu saçma tiyatroya girmeyi reddettiklerini dile getirdiler.

Kamu hareketlenmeler olarak yarından itibaren Golan’ın bütün meydanlarında düzenlenmesi planlanan seçim zamanına kadar bir hafta sürecek protesto gösterileri start alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.