Hamas: Esirlerin kendi çabalarıyla hürriyetlerini elde etmeleri bir kahramanlıktır

  • 07 Eylül 2021
  • 401 kez görüntülendi.
Hamas: Esirlerin kendi çabalarıyla hürriyetlerini elde etmeleri bir kahramanlıktır

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), bugün  sabah 6 Filistinli esirin, 1948’de işgal edilmiş bölgenin kuzeyinde yer alan Celbu’ Hapishanesi’nden tünel kazarak kaçmaları olayıyla ilgili bir açıklama yaparak bunun cesaretli bir kahramanlık ve işgal rejiminin güvenlik teşkilatının bütün engellerine göğüs germe olduğunu dile getirdi.

Hamas’ın resmi sözcüsü Fevzi Berhum bugün yaptığı açıklamada; “Başvurulan tüm uygulamalara ve alınan tüm güvenlik tedbirlerine rağmen Filistinli esirlerden bazılarının siyonist işgal rejiminin zindanlarından kaçmayı başarmaları ve bu yolla kendi çabalarıyla özgürlüklerini elde etmeleri cesaretli bir kahramanlık eylemi ve kahraman esirlerimizin iradelerinin ve kararlılıklarının zaferidir.” dedi.
Hamas sözcüsü, işgal zindanlarındaki esirlerin özgürlükleri için mücadelenin de kesintisiz bir şekilde süreceğini hatırlattı.
Siyonist işgal yönetiminin cezaevleri idaresi bugün sabah yaptığı açıklamada Celbu’ Hapishanesi’nde tutulan altı esirin, tünel kazarak sabah yerel saatle, 04.00 sıralarında kaçtıklarının tespit edildiğini duyurmuştu. Esirlerin kaçtıklarının anlaşılmasından sonra işgal rejimi bölgede, helikopterlerden de yararlanarak geniş çaplı bir arama çalışması başlattı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.