Hamas: Halkımızın Mescid-i Aksa’daki Mücadelesi Devam Edecek

  • 01 Haziran 2019
  • 334 kez görüntülendi.
Hamas: Halkımızın Mescid-i Aksa’daki Mücadelesi Devam Edecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüs’ün Babu’l-Amud bölgesinde dün (31 Mayıs Cuma) gerçekleştirilen bıçaklama eylemini tebrik etti.
Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Mescid-i Aksa’nın Filistin halkının adresi ve kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.
Kudüs’teki eylemin Filistin halkının direniş seçeneğine bağlılığının göstergesi olduğunu ifade eden Hamas, eylemin ayrıca işgalcilerin Mescid-i Aksa, Kudüs ve Batı Yaka’daki cinayetlerine misilleme olduğunu kaydetti.
Filistin halkının işgale boyun eğmediğini ve direnmeye devam edeceğini bir kez daha gösterdiğini dile getiren Hamas, Filistin halkının direnişe bağlılığıyla haklarını işgalcilerden söküp alacağını bildirdi.
Kudüs kentinde bu sabah gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde Filistinli bir genç iki Yahudi yerleşimciyi yaraladıktan sonra işgal güçlerince şehit edildi.
Hamas, El-Halil kenti sakinlerinden 16 yaşındaki Abdullah Lüey Kays isimli çocuğun da bu sabah Mescid-i Aksa’ya ulaşmaya çalışırken Beytlahim yakınlarında işgal güçlerince şehit edildiğini açıkladı.
“Mübarek Ramazan’ın son Cuma gününe işgalcilerin yeni bir cinayetiyle veda ediyoruz” diyen Hamas, işgalden kurtulana kadar Mescid-i Aksa’daki mücadelenin devam edeceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.