HAMAS: İran sürekli olarak direnişe destek vermiştir

  • 14 Mart 2015
  • 881 kez görüntülendi.
HAMAS: İran sürekli olarak direnişe destek vermiştir

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS üst düzey yetkilisi, İran İslam Cumhuriyetinin Filistin direnişine desteği sürdürmekte olduğunu bildirdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS üst düzey yetkilisi Basem Naim dün France Press’e yaptığı açıklamada, Katar’ın başkenti Doha’da İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ile HAMAS Siyasi ofis sorumlusu Halit Meşal’in görüşmesinde İran’ın bir kez daha genel anlamda Filistin meselesi ve özel anlamda Filistin direniş örgütlerine olan istikrarlı siyaset ve desteğini tekrarladığını söyledi.

Meşal ve Laricani’nin bu görüşmede Filistin meselesiyle ilgili gelişmeleri ele aldıklarını ve bölge gelişmelerini irdelediklerini hatırlatan Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS üst düzey yetkilisi Naim, İran’ı ziyaret etmenin Meşal’ın programları arasında olduğunu ama şimdilik bu ziyaretin kesin tarihinin belirlenmediğini söyledi.

Halit Meşal geçtiğimiz Çarşamba günü Katar’ın başkenti Doha’da İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani ile görüşmüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.