Hamas lideri : Siyonist Rejim ile normalleşmeye son verilmeli

  • 05 Aralık 2021
  • 83 kez görüntülendi.
Hamas lideri : Siyonist Rejim ile normalleşmeye son verilmeli

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, “Siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirme politikasının bir an önce durdurulması gerektiğine inanıyoruz. İslam ümmeti, normalleşme sürecinin daha fazla devam etmesine izin vermemelidir.” dedi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İstanbul’da düzenlenen “Kudüs Öncüleri Kılıcımızı Taşıyor” Konferansı sırasında Siyonist Rejim ile normalleşme sürecine ilişkin Mehr Ajansı muhabirine değerlendirmede bulunarak, “Siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirme politikasının bir an önce durdurulması gerektiğine inanıyoruz. İslam ümmeti, normalleşme sürecinin daha fazla devam etmesine izin vermemelidir.” dedi.
Siyonist Rejim ile normalleşmeye son verilmesi gerektiğini vurgulayan Heniyye, “Çünkü bu politika şer ve kötülükten ibarettir. Normalleşme politikasının sadece Tel Aviv’e hizmet ettiği açıktır.” ifadesini kullandı.
İsmail Heniyye, “Siyonistlerle ilişkilerin normalleşmesi, İslam ümmetinin büyüklüğünü sorguluyor ve tarihini yok ediyor. Bu nedenle İslam ümmetinin tüm kesimlerinden işgalci Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme politikasını durdurmak için elinden geleni yapmasını istiyoruz. Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirmek için anlaşma imzalayan hükümetleri de bu eylemi yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz. Bu ülkeler artık aklını başına toplamalı.” diye konuştu.
Perşembe günü açılışı yapılan konferansta konuşan Heniyye, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme anlaşmalarını imzalayan ülkelerin zayıflayacağını ve işgal rejiminin de güçlenmeyeceğini söyledi.
Heniyye, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme furyasına son verilmesi gerektiğini dile getirerek, “Bu kanserin İslam ümmetinin bünyesinde yayılmasına izin vermemeliyiz” dedi.
Kudüs’ün mücadelenin ekseni olduğuna dikkat çeken Heniyye, işgal rejiminin Kudüs’teki ihlallerine karşı koymakla yetinilmemesi ve kentin işgalden kurtarılması için kapsamlı planlar yapılması gerektiğini ifade etti
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com