Hariri ile Mişel Avn telefonla görüştü

  • 19 Kasım 2017
  • 1.051 kez görüntülendi.
Hariri ile Mişel Avn telefonla görüştü

Lübnan Başbakanlığından istifa eden Said Hariri’nin, telefonla görüştüğü Cumhurbaşkanı Mişel Avn ve Meclis Başkanı Nebih Berri’ye ‘Bağımsızlık Günü kutlamalarına katılmak için çarşamba günü ülkeye döneceğini’ söylediği bildirildi.

Lübnan Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Hariri, eşiyle birlikte Fransa’nın başkenti Paris’e ulaşmasının ardından Avn’ı telefonla arayarak ’22 Kasım’daki Bağımsızlık Günü kutlamalarına katılmak için çarşamba günü ülkeye döneceğini’ söyledi.

Meclis Başkanlığı Basın Ofisi’nden yapılan açıklamada da Hariri’nin Berri’yle gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde askeri geçit dahil olmak üzere bağımsızlık günü kutlamalarına katılmak için ülkeye döneceğini vurguladığı aktarıldı.

Öte yandan Lübnan’daki İlerici Sosyalist Parti Genel Başkanı Dürzi lider Velid Canbolat da Paris’e ulaşmasının ardından Hariri’yi telefonla aradığını belirtti. Canbolat açıklamasında, Hariri’yi arayarak başarı temennisinde bulunduğunu ve yakın zamanda Lübnan’a dönmesini istediklerini ifade etti.

Hariri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un daveti üzerine eşiyle birlikte sabah saatlerinde Suudi Arabistan’dan Paris’e gitti. Hariri gün içerisinde Macron ile görüştü.

Hariri, 4 Kasım’da Suudi Arabistan’dan Lübnan’ın başbakanlığından şüpheli biçimde istifa ettiğini duyurdu. O günden beri Suudi Arabistan’dan ayrılmayan Hariri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un daveti üzerine dün sabah Paris’e gitti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.