Hüccetülislam Penahiyan: Düşmanların önemli taktiklerinden biri müslümanlar arasında ayrılık ve fitne çıkarmaktır

  • 23 Ekim 2015
  • 827 kez görüntülendi.
Hüccetülislam Penahiyan: Düşmanların önemli taktiklerinden biri müslümanlar arasında ayrılık ve fitne çıkarmaktır

Kerbela’da Peygamber efendimizin torunu Seyyidüş şüheda Hz. Hüseyin’in (S) şehadetiyle sonuçlanan facianın tasua gecesi münasebetiyle dün gece Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in huzurunda halkın ve çeşitli kesimlerin katıldığı bir merasim düzenlendi.

İran devlet televizyonun Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in eserlerini yayınlama ve koruma bürosu sitesine dayandırdığı habere göre, sözkonusu merasimde konuşan Hüccetülislam Ali Rıza Penahiyan, İslam tarihinde nüfuz eden unsurlar ile nüfuz edilmeye elverişli unsurlardan dolayı ve bunların İslam toplumuna verdikleri ağır zararlara temas ederek; düşmanların önemli taktiklerinden birinin müslümanlar arasında ayrılık ve fitne çıkarmak olduğunu; düşmanların bu taktik ve senaryolarına karşı en önemli mücadele yönteminin ise karar alma merkezlerine yönelik düşmanların nüfuzlarının önünün kesilmesi olduğunu ve bu unsurların tanınmasının bu doğrultuda çok önemli olduğunu söyledi.

Penahiyan, Velayet Fakih ekseninden kaçmanın bu gibi unsurların en önemli özellikleri olduğunu belirterek; kendi yerli gücümüze güvenme ve içerdeki gücün takviyesi için daha fazla çalışmanın, düşmanların nüfuzunu önleyeceğini dile getirdi ve bir program ve yetkililerin uygulamasının da düşmanları umutsuz hale getireceğini söyledi.

Sözkonusu merasimde ayrıca ehlibeyt meddahları seyyidüş şüheda Hz. Hüseyin (S) ve Hz. Abbas (S) için ağıtlar okudular ve Kerbela faciası hakkında konuşmalar yaptılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.