İmam Ali Hamaney: İyi idarecilik ve insan kaynakları mucize yaşatır

  • 29 Kasım 2015
  • 754 kez görüntülendi.
İmam Ali Hamaney: İyi idarecilik ve insan kaynakları mucize yaşatır

Dünya Müslümanları ve Mustazafları Rehberi, İran Ordusu Deniz Kuvvetleri’ne mensup yetkililer ve komutanları görüşmeye kabul ederek, “İyi idarecilik ve insan kaynakları mucize yaşatır”dedi.

İmam Ayetullah Hamanei, bugün İran Ordusu Deniz Kuvvetleri’ne mensup yetkililer ve komutanları kabul ettiği görüşmede, denizin önemi ve İran Deniz Kuvvetleri’nin kaydettiği büyük gelişmelere işaret ederek, “Salih, çevik, doğru düşünce ve idareciliğe sahip insan kaynakları ile beraber yüce himmet ve Allah’a tevekkül edip geleceğe ümitli bakmak, İran İslam Cumhuriyeti’ni büyük ve tarihi bir konumuna ulaştırabilecek en etkin unsurlardır” dedi.

İslam İnkılap Rehberi Deniz Kuvvetleri Günü münasebetiyle düzenlenen bu görüşmede, İran Deniz Kuvvetleri’nin kaydettiği gelişmelere dikkat çekerek, “İslam İnkılabı’ndan önce Deniz konusunun önem, büyüklük ve hassasiyeti göz ardı ediliyordu. Bugün Deniz Kuvvetleri büyük gelişmelere imza atmıştır, lakin henüz beklenen seviyeden uzaktadır” ifadelerini kullandı.

Denizi ‘düşmanlar karşısında muktedirce direnmek’ ve ‘dostlarla işbirliği ve etkin faaliyetlerde bulunma’ meydanı olarak nitelendiren İnkılap Rehberi, “Uluslararası sulara ve bunun vasıtasıyla dünyanın dört bir yanına ulaşmak ve ayrıca deniz yoluyla ülkeyi savunabilmek ülke halkı ve yetkilileri tarafından dikkate alınması gereken deniz imtiyazlarıdır” dedi.

İmam Ayetullah Hamanei, Umman Denizi ve Mekran Kıyıları önemine değinerek, “Bu bölge, Deniz Kuvvetleri’nin üzerinde durması gereken temel noktadır. Sözü edilen bölgenin ihyasi konusunda devlete gereken tavisiyeleri iletip ve ileteceğiz” sözlerini de konuşmasına ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com