Irak halkı ve direniş gruplarından ABD’nin devrim muhafızı kararına tepkiler

  • 14 Nisan 2019
  • 1.099 kez görüntülendi.
Irak halkı ve direniş gruplarından ABD’nin devrim muhafızı kararına tepkiler

Irak’ta İslami direniş grupları ve partilerin temsilcileri, Necef’teki İran başkonsolosun ikametgahında, Amerika’nın devrim muhafızlarını terör listesine almasını kınadılar.

İRNA’nın haberine göre, sözkonusu Iraklı gruplar ve partilerin temsilcileri, ayrıca yayınladıkları ortak bildiride,  Irak şehirlerinin terörist grupların sultasından kurtarılmasında İran devrim muhafızlarının oynadığı rolü ve fedakarlığı takdir ettiler.

Bu arada bildiride ayrıca İran’da son zamanlarda yaşanan selden dolayı  dert ortaklığı dile getirildi.

Sözkonusu görüşmede, İran’ın Necef başkonsolosu Hamid Mekarem de, Irak halkının İran’la dert ortaklığına teşekkür ederek, ”Irak halkının  her zaman ve çeşitli münasebetlerden ötürü İran halkının acılarını paylaştığını ve bugün de Irak halkının İran sel mağdurları için yardımlarının 100’den fazla araçla İran’a hareket ettiğini” söyledi.

Amerikan başkanı Trump,  geçen pazartesi günü yaptığı açıklamada, İran devrim muhafızlarını  terör örgütü listesine almış ve bu durum başta İran halkı olmak üzere Irak, Lübnan, Suriye ve bölge halkları ve müslüman milletlerin yanısıra dünya özgürlükçülerinin tepkilerine neden olmuştu.

Bilindiği gibi İran devrim muhafızlarının bölgede ABD, siyonistler ve Arabistan’ın desteğindeki teröristlere karşı verdiği mücadele sonucu teröristlerin ağır yenilgiye uğratılması düşmanların büyük tepkisine neden olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.