Irak Yüksek İslam Konseyi Başkanı: Trump’ın Devrim Muhafızları kararı yenilgiye mahkumdur

  • 12 Nisan 2019
  • 214 kez görüntülendi.
Irak Yüksek İslam Konseyi Başkanı: Trump’ın Devrim Muhafızları kararı yenilgiye mahkumdur

Trump’ın Devrim Muhafızları’nı ‘terörist’ ilan ettiği kararına tepki gösteren Irak Yüksek İslam Konseyi Başkanı Hamam Hamudi, ‘Bu, ABD Devlet Başkanı Trump’ın ahmaklıklarından biri olarak daha önce yaptığı aptallıklarına ilave edilecek yeni bir aptallıktır’ diye konuştu.

İrna muhabirine açıklamalarda bulunan Hamudi, ‘Trump’ın Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine alması kararı, onun daha önce nükleer anlaşmadan çekilme, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma, Golan Tepeleri’ni İsrail’e verme ve İran’a karşı ekonomik yaptırım kararlarına eklenecek yeni bir aptallık türüdür’ diye ifade etti.

Trump’ın verdiği kararların İsrail rejimine hizmete dönük olduğunun altını çizen Irak Yüksek İslam Konseyi Başkanı Hamudi, ‘Bütün bunlar bölgede bağımsız güçleri zayıflatmak ve İsrail’i güçlendirmek için yapılmaktadır’ diye ekledi.

ABD yönetiminin Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine alarak hasmane tutum sergilemesi sonrası, İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi karşılıklı olarak ABD devletini terör destekçisi, ABD Merkez Kuvvetler Kımutanlığı’nı terör örgütü olarak bildirdi.

ABD’nin İran Silahlı Kuvvetleri’nin bir parçası olan Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine almasının İsrail’de seçimlerin yaklaşması, İran’da Devrim Muhafızları Günü olması ve İran-ABD diplomatik ilişkilerinin kesildiğinin yıldönümüne denk gelmesi dikkat çekicidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.