Irak’ın batısındaki Ramana işgalden kurtarıldı

  • 11 Kasım 2017
  • 1.063 kez görüntülendi.
Irak’ın batısındaki Ramana işgalden kurtarıldı

Irak güvenlik güçleri bugün ülkenin batısında el-Anbar vilayetine bağlı Ramana ve Rava bölgelerini işgalden kurtarma operasyonunun başladığını duyurdu. Irak güçleri öğle saatlerinden sonra Kaim ilçesine bağlı Ramana’yı işgalden kurtarmayı başardı.

Harekat komutanı Reşid Yarullah bu bağlamda yaptığı açıklamada, ordu ve gönüllü aşiret güçlerinin bugün Ramana ve Rava’yı işgalden kurtarma operasyonuna başladığını duyurdu.

Fırat nehrinin kuzeyinde yer alan Ramana’nın bugün işgalden kurtarılmasının ardından Irak Ortak Güçleri Komutanlığınca yapılan açıklamaya göre, Irak’ın batısında sadece Rava bölgesi IŞİD teröristlerinin işgali altında bulunuyor.

Irak güçleri ayrıca IŞİD’in Kerkük ve Selaheddin vilayetleri arasında yer alan noktalardaki toplanma noktalarını bombaladı.

Tuzhurmato konseyi de Irak güçlerinin bölgede IŞİD mevzilerine yaptığı top atışları sonucu bazı teröristlerin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Bu arada Irak Başbakanı Haydar İbadi bugün Kerbela vilayetinde yaptığı açıklamada, parlamento seçimlerinin belirlenen tarih 15 Mayıs 2018’de düzenleneceğini ve bu seçimlere hiçbir silahlı grubun katılmayacağını kaydetti.

3 cephede IŞİD’e karşı Irak’ın elde ettiği zaferlerine dikkat çeken İbadi, Irak’ın birliği ve tehditlere karşı direniş gösterilmesine vurgu yaparak, Irak’ın teröristlerle savaşta 100 milyar dolar zarar gördüğünü belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.