İran Bakanlar kurulundan depremzedelere yardım kararları

  • 15 Kasım 2017
  • 887 kez görüntülendi.
İran Bakanlar kurulundan depremzedelere yardım kararları

İran bakanlar kurulu bugün Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin başkanlığında toplandı. Toplantıda ülkenin batısındaki Kermanşah vilayetinde etkili olan deprem sonucu zarar gören ve mağdur olan insanlara yardım kararları alındı.

Pazar günü gece saatlerinde İran’ın batısında 7.3 richter büyüklüğünde meydana gelen deprem sonucu 432 kişi hayatını kaybetti, 9 bini aşkın insan da yaralandı.

İran bakanlar kurulu bugünkü toplantıda, depremzedelere 70 milyon dolar karşılıksız yardım ve 144 milyon dolar kredi ayırdılar.

Bakanlar kurulunun aldığı karar uyarınca bu yardımlar ve krediler Kermanşah’ta depremde zarar gören bölümlerin yeniden yapılanması için harcanacak.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Ruhani, İran halkına ve tüm silahlı güçlere depremzede vatandaşlara yardımlarından dolayı teşekkürlerini bildirerek, Bu olay sırasında kardeşlik ve vatan ve İslam’a sevgi duygusunun daha da ortaya çıktığını vurguladı.

Ruhani ayrıca, depremzedelerin sorunlarının çözümü için herkesin yardımda bulunması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı ayrıca, İslam İnkılabı Rehberi’ne depremzedelere yardım vurgu ve açıklamalarından dolayı şükranlarını sunarak, hükümetin İslam İnkılabı Rehberi’nin tavsiye ve vurgularını tamamen dikkate alacağını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.