İran Dünya Sağlık Örgütü Korona ilaçlarının klinik araştırmasına katıldı

  • 26 Mart 2020
  • 515 kez görüntülendi.
İran Dünya Sağlık Örgütü Korona ilaçlarının klinik araştırmasına katıldı

İran Sağlık Bakanı Araştırma ve Teknoloji Bakanı Dr. Rıza Melekzade, Instagram hesabından yaptığı açıklama, İran’ın 12 araştırma grubu ile Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından korona ile mücadele için önerilen 4 ilacın klinik araştırmalarına katıldığını bildirdi.

Melekzade, WHO tarafından önerilen 5 ilaç olduğunu belirterek bunların HIV ile ilgili ilaçlar, Sıtma ilaçları olan chloroquine hydroxychloroquine, Ebola hastalığı ile ilgili ilaç remdesivir ve Ritonavir/ lopinavir ve interferonn’un bileşiminde olan ilaçlar oluğunu belirtti.

Melekzade, İran’ın bölgede ve İslam ülkeleri içinde en büyük tıbbi araştırma kapasitesine sahip olduğunu belirterek, 12 araştırma takımı ile WHO klinik çalışmasına katıldığını söyldi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün aşı araştırma bölümünden Dr. Henao Restrepo, sağlam sonuçlar elde etmek için dünya çapında binlerce hastaya ulaşmayı umduklarını söyledi.

İran, Güney Afrika, Arjantin ve Avrupa ülkeleri Fransa, İspanya, Almanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve İngiltere şimdiye kadar çalışmaya katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.