İran İçişleri Bakanı: Tüm kamu kuruluşları seferber edilmiştir

  • 13 Kasım 2017
  • 949 kez görüntülendi.
İran İçişleri Bakanı: Tüm kamu kuruluşları seferber edilmiştir

İran İçişleri Bakanı, cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin talimatlarına temasla İran’ın batısında dün gece vuku bulan deprem bölgelerinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının seferber edildiğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Abdülrıza Rahmani Fezli deprem bölgelerinde sahra hastaneleri kurulacağını, deprem bölgelerinde ilk anlardan itibaren yardım ekiplerinin faal olduğunu söyledi.

7.2 Richter depremden önce 4.5 ölçeğinde bir öncü deprem yaşandığını ifade eden Fezli, bu depremden dolayı halkın evlerini terek ettiğinden can kaybının azaldığını söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İçişleri Bakanı Rahmani Fezli ile yaptığı telefon görüşmesinde depremle ilgili son durum hakkında bilgi aldı ve deprem bölgelerine bir an evvel yardımların ulaştırılması hususunda direktifler verdi.Dün gece 7.3 Richter büyüklüğünde bir deprem İran’ın batısı, Irak’ın büyük bir bölümü, Türkiye, Ermenistan, Kuveyt, BAE ve Arabistan’ı salladı.

İran Sağlık Bakanı Hasan Gazizade Haşimi de tüm tıp üniversite ve fakültelerine gerekli talimatta bulunarak, deprem mağdurlarına yardım için bütün imkanlarını seferber etmelerini istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com