İran ve Burkina Faso Dışişleri Bakanları görüştü

  • 05 Eylül 2023
  • 21 kez görüntülendi.
İran ve Burkina Faso Dışişleri Bakanları görüştü

Burkina Faso Dışişleri Bakanı Olivia Rouamba öğlen saatlerinde İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile görüştü. Bu görüşmede ikili  ve küresel konular ele alındı.

Geçtiğimiz hafta İran’ın Burkina Faso Büyükelçisi Mucteba Fakihi, bu ülkenin dışişleri bakanıyla ikili ilişkilerin son durumu ve Batı Afrika bölgesindeki gelişmeler hakkında bir görüşme gerçekleştirmiş ve istişarelerde bulunmuştu.

Fakihi, bu görüşmede İran Dışişleri Bakanlığı ve Büyükelçiliğin iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerin geliştirilmesine hazır olduklarını vurguladı.

Bu bağlamda İran özel sektörünün özellikle iki ülkenin ticaret odaları arasındaki iletişim şeklinde aktif katılımını en önemli iletişim köprülerinden biri olarak nitelendirdi.

Bu toplantıda Burkina Faso Dışişleri Bakanı da İran İslam Cumhuriyeti’nin bağımsız dış politikasına övgüde bulundu ve İranlı mevkidaşı Hüseyin Emir Abdullahiyan’ın davetini memnuniyetle karşıladı ve ülkesinin İran’la ilişkilerin kapsamlı bir şekilde geliştirilmesine hazır olduğunu duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.