İran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Başkanı, AP Başkanı ile görüştü

  • 08 Kasım 2015
  • 746 kez görüntülendi.
İran Yargı Gücü İnsan Hakları Merkezi Başkanı, AP Başkanı ile görüştü

İran İslam Cumhuriyeti yargı gücü insan hakları merkezi başkanı, İran ile AB arasında karşılıklı saygı esasına dayalı olarak başta insan hakları meseleleri olmak üzere tüm alanlardaki ilişki ve teamülün gelişmesini istedi.

İSNA Haber Ajansının bildirdiğine göre Avrupa Birliği Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ve beraberindeki heyetle görüşen İran İslam Cumhuriyeti yargı gücü insan hakları merkezi başkanı Muhammed Cevad Laricani, İran halkının tarihi olarak tüm dünya ile teamül ehli olduğunu ve bunun pratikte de ispatlandığını söyledi.

İran halkının dünyaya yeni bir demokrasi örneği sunduğunu ve İran anayasasının bunun güzel bir örneği olduğunu belirten Laricani, İran’ın kendi demokrasi sistemini akıl temeli üzerine kurduğunu söyledi.

Avrupa Birliği Parlamentosu Başkanı Martin Schulz da bu görüşmede kendisinin 30 yıla yakın bir zaman diliminde AB içinde insan hakları alanında faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, Avrupa’nın demokrasi alanında İslami Aklaniyet üzerine kurulu olan demokrasi hususunda İran halkının tecrübesine saygılı olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.