İran’dan Suriye görüşmeleri hakkında uyarı

  • 03 Aralık 2015
  • 782 kez görüntülendi.
İran’dan Suriye görüşmeleri hakkında uyarı

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, Suriye görüşmelerinin Suudi Arabistan ve Ürdün’de düzenlenmesine ilişkin verilen bazı çabalar konusunda uyarıda bulundu.

Arap ve Afrika İşlerinden Sorumlu İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İSNA’ya yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili görüşmelerin Suudi Arabistan ve Ürdün’de düzenlenmesinin Viyana Bildirisi dışında olduğunu ifade ederek, bu tür girişimlerinin, Suriye konulu Viyana’daki siyasi çabaları, doğal rayından çıkararak, Viyana görüşmelerini sonuçsuz bırakacağını kaydetti.
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı, ülkelerin Suriye konusunda aceleci girişimlerden uzak durmaları gerektiğini belirterek, Viyana toplantısının,terörizmle mücadele ve siyasi sürecin takibi için uygun bir siyasi fırsat olduğunu, ancak bazılarının anlaşma dışına çıkarak, onu tahrip etmeye çalıştığını kaydetti.
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı bir kez daha, Suriye’nin geleceği hakkında sadece Suriye halkının karar vereceğini belirtti, bölge ve Suriye’de terörizmle mücadele için ülkelerin ciddi iradesine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.