İran’ın Suriye’deki Kültür Ataşesi: Filistin’i desteklemek İran’ın değişmez politikasıdır

  • 31 Mayıs 2019
  • 1.173 kez görüntülendi.
İran’ın Suriye’deki Kültür Ataşesi: Filistin’i desteklemek İran’ın değişmez politikasıdır

İran’ın Suriye’deki Kültür Ataşesi Ebulfazl Salihi Niya, Filistin’i desteklemenin İran İslam Cumhuriyeti’nin değişmez siyaseti olduğunu belirtti.

İran’ın kültürel ataşesi Salehiniya, Kudüs Günü arifesinde yaptığı açıklamada,  “İmam Humeyni (RA), Ramazan ayının son cuma gününü, Kudüs Günü olarak adlandırarak İslam dünyasının ve coğrafi sınırların ötesinde Filistin’in önemini  ön plana çıkardı ve  Filistin Meselesi’ni dünyanın özgür ve bütün insanların dikkatini bu konuya çekti’ dedi.

İranlı yetkili, Filistinlilerin Dünya Kudüs Günü’nün açıklanmasının üzerinden geçen 40 yıl sonra en zor günleri geçirdiğini ve “Yüzyılın Anlaşması”nın da Filistin davasını yok etmek için bir şom plan olduğunu söyledi.

İran’ın Suriye’deki Kültür Ataşesi  “Her geçen gün rahmetli İmam Humeyni’nin Kudüs Günü ve Filistin Meselesi’ne yaptığı vurgunun daha iyi anlaşıldığını belirterek  rahmetli İmam’ın bu eyleminin yalnızca bir propaganda olmadığı, stratejik bir bakış açısına dayanan akıllı bir eylem olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.