İranlı yetkili: Depremzedelerin geçici iskan projesi başlatıldı

  • 19 Kasım 2017
  • 1.023 kez görüntülendi.
İranlı yetkili: Depremzedelerin geçici iskan projesi başlatıldı

Cumhurbaşkanlığı Konağı’nda düzenlenen Afet Yönetim Teşkilatı toplantısı ardından İran İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, gazetecilere son gelişmelerle ilgili bazı bilgileri aktardı.
Cumhurbaşkanlığı Konağı’nda düzenlenen Afet Yönetim Teşkilatı toplantısı ardından gazetecilere bilgi aktaran

İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, “İslam İnkılabı Konut Vakfı’nın, önümüzdeki Salı gününe dek geçici iskan projesinin başlatılmasına dair bir raporu bize sunacağına karar verildi. Konut Vakıfı ilaveten gelecek bir ay süresince daimi iskan projelerinin de hazırlanacağına çalışacaktır” ifadelerinde bulundu.

İçişleri Bakanı sözlerine şunları da ekledi: Daimi iskan konusunda da yapılan planlamalarla Konut Vakfı’nın programları doğrultusunda ihtiyaç duyulan maddi kaynaklar ve olanakların onaylanması ardından tahsis edilen ilk aşama işlemleri Ekenomi bakanı tarafından bugün başlatıldı.

Rahmani Fazli konuşmasının bir diğer kısmında ise şu ifadelere yer verdi: Vakıf Konutu’nun Devrim Muhafızları Hatem-ül Enbiya Karagahı’yla yaptığı anlaşmaya dayanarak, geçici iskan projelerinin hayata geçirilmesini daha da hızlandıracaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.