İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Doğusunda Göstericilere Ateş Açtı: 83 Yaralı

  • 06 Nisan 2019
  • 781 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Doğusunda Göstericilere Ateş Açtı: 83 Yaralı

İşgal güçlerinin bugün (5 Nisan Cuma) ikindiden sonra Gazze Şeridi sınırında düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine ateş açması sonucu onlarca Filistinli yaralandı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin açtığı ateş ve attığı göz yaşartıcı bombalarla 83 kişinin yaralandığını söyledi.

Bakanlık, yaralılardan birinin durumunun ağır olduğunu ifade etti.

İkinci yılına giren Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 53’üncü Cumasında Filistinliler “Onurun Zaferi” sloganıyla düzenlenen gösterilere katılmak için Gazze Şeridi’nin doğusundaki dönüş kamplarına akın etti.

Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, yayınladığı bildiride Filistinlileri bugünkü gösterilere katılmaya davet etti.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Bu arada, İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Abdullatif Kanua, Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

Kanua, Facebook sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mısır’ın arabuluculuğunda yapılan ateşkes anlaşmasının takvime göre ilerlediğini ve balıkçıların avlanma mesafelerinin 15 mile kadar çıkarılmasının anlaşmanın bir parçası olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.