İsrail saldırısında Filistinli bir genç şehit oldu

  • 28 Nisan 2019
  • 744 kez görüntülendi.
İsrail saldırısında Filistinli bir genç şehit oldu

Dün gece Ürdün Nehrinin Batı Yakası’nda terör rejimi İsrail güçlerinin açtıkları ateş sonucu Filistinli bir genç şehit oldu.

İRNA’nın haberine göre, Filistin sağlık bakanlığı, Filistinli gencin Nablus’ta arama noktasında şehit edildiğini bildirdi. Siyonist İsrail rejimi ise sözkonusu gencin İsrail askerlerine saldırma gibi bir kastının bulunduğunu ve onun için öldürüldüğünü ileri sürdü.

Bu arada dün bir Filistinli Gazze bölgesinin kuzeyinde işgal güçlerinin ateşli saldırısı sonucu yaralandı.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre dün akşam saatlerinde işgal askerleri Gazze’nin kuzeyindeki Beyti Hanun beldesinin kuzeyinde Filistinli bir grubun üzerine ateş etti. Saldırıda yaralanan bir kişi tedavi için Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya bölgesinde yer alan Endonezya Hastanesi’ne kaldırıldı.

Siyonistlere ait bir haber sitesi İsrail askerlerinin Gazze’nin kuzeyinde sınır tellerine doğru ilerlemeye çalışan üç Filistinlinin üzerine ateş ettiğini, bunlardan birinin kötü bir şekilde yaralandığını iddia etti.

İşgal güçleri Gazze’nin, 1948’de işgal edilmiş bölgelerle arasındaki sınıra yakın yerlerde zaman zaman böyle rastgele saldırılarda bulunuyorlar.

Diğer yandan işgal polisi Mescidi Aksa’da da dün öğle saatlerinde bir çocuğu gözaltına aldı.

Yerel kaynaklar işgal polisinin Hemmam El-Huseyni adlı çocuğu Mescidi Aksa’nın içinde gözaltına alarak sorgulamak için bir polis merkezine götürdüğünü haber verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.