İsrail Zindanından Kurtulmanın Sevincini Yaşarken, Babasının Ölüm Haberi Sevincini Yarıda Bıraktı…

  • 21 Şubat 2015
  • 821 kez görüntülendi.
İsrail Zindanından Kurtulmanın Sevincini Yaşarken, Babasının Ölüm Haberi Sevincini Yarıda Bıraktı…

Şeyh Ahmed Selatine daha önce de defalarca tutuklanıp serbest bırakılmıştı. Ancak bu sefer işgalcinin zindanından çıkışı farklıydı. Çünkü ailesine, yakınlarına ve dostlarına kavuşma özlemiyle dışarı çıkan Şeyh Selatine iki gün önce vefat eden babasının vefat haberiyle bu mutluluğu yarıda kaldı.

Şeyh Selatine zindandan çıkarken Cebe’ beldesinde ikamet eden ailesinin yanına gitmek yerine, babasının vefatıyla gelen insanların taziyelerini kabul etmek için beldenin taziye evine gitti. Şeyh Selatin’i gören insanlar da şaşırmıştı. İşgal rejiminin zindanından yeni çıkan Şeyh Selatin’i tebrik mi edecekler, yoksa vefat eden babası nedeniyle ona taziyelerini mi bildireceklerdi.

Babasının çıkmadan iki gün önce vefat etmesi oğul Şeyh Selatine’yi derinden etkilemişti. Çünkü dünya gözüyle babasını bir kez daha görmeyi umuyordu.

Bu durumu değerlendiren Selatine, Allah’ın kaza ve kaderine inandığını, her durumda olduğu gibi bu konuda da işini Allah’a havale ettiğini, Allah’ın kendilerine yazdığına razı olduğunu, yaşadıkları durumun baba ile oğlu, kişi ile annesini ve eşini birbirinden ayıran işgalciye karşı duruşlarının vergisi olduğunu söyledi.

Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Cenin şehrine bağlı Cebe’ beldesinden olan Şeyh Ebu Üsame Selatine (52) sekiz ay önce tutuklanıp idari cezayla içerde tutulduktan sonra serbest bırakıldı. Daha önce de (2011) tutuklanmış ve iki yıl sonra serbest bırakılmıştı. Şeyh Ebu Üsame Selatine Filistin Yönetimi tarafından 15 kez ifadeye çağrılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.