Kerim El Nuri, Erbil’e Saldıracakları İddiasını yalanladı

  • 13 Kasım 2017
  • 997 kez görüntülendi.
Kerim El Nuri, Erbil’e Saldıracakları İddiasını yalanladı

Haşdi Şabi Kuvvetleri Komutanı Kerim El-Nuri, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı Basın Sözcüsü’nün, Haşdi Şabi’nin Erbil’e saldırma niyetinde olduğu yönündeki iddialarını reddetti ve Irak Gönüllü Halk Güçlerinin bu ülkenin Başbakanının komutası altında olduğunu söyledi.

El-Nuri, Bağdat El Yevm Gazetesine; Haşdi Şabi’nin Erbil’e saldırma ya da Bağdat merkezi hükümetinin idari haritasının dışındaki bölgelere nüfuz etme niyetinde olmadığını ve Irak Gönüllü Halk Güçlerinin Irak Başbakanı ve Başkomutanı Haydar El-İbadi’nin komutası altında olduğunu söyledi.

El-Nuri; Peşmerge komutanlarının bu tip iddialarla, kamuoyunu kendi taraflarına çekmeye çalıştıklarını belirtti.

Pazar günü Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı Basın Sözcüsü Halgurd Hikmet, iki gün önce çok sayıda Haşdi Şabi kuvvetinin Erbil yakınlarındaki Kerkük eyaletinin El-Tun Kuper bölgesine konuşlandığını söyledi.

Sadece Haşdi Şabi kuvvetlerinin bu bölgeye konuşlandığını söyleyen Halgurd, Haşdi Şabi’nin Erbil’e saldırması halinde Peşmerge kuvvetlerinin bu saldırıya cevap vermeye hazır olduğunu iddia etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.