Kudüs İntifadası’nda Şimdiye Kadar 121 Kişi Şehit Oldu, 13 Bin Kişi Yaralandı

  • 12 Aralık 2015
  • 822 kez görüntülendi.
Kudüs İntifadası’nda Şimdiye Kadar 121 Kişi Şehit Oldu, 13 Bin Kişi Yaralandı

Filistin’deki Savaş Mağdurları ve Yaralıları Derneği, Ekim ayı başından şimdiye kadar 22’si çocuk ve 4’ü kadın olmak üzere 121 kişinin şehit olduğunu belirtti.

Kudüs İntifadası’nda şimdiye kadar Batı Yaka, Gazze ve En-Nakab’ta 121 kişinin şehit olduğunu belirten dernek, 13 bin kişinin de yaralandığını, bunlardan bir kısmının gerçek mermi, bir kısmının plastik mermi ve gözyaşartıcı bomba ile diğer bir kısmının doğrudan fili darp ve saldırı sonucu yaralandığını kaydetti.

Yaralılarla ilgili ayrıntılı bilgi verilen rapora göre yaralılardan 1578 kişi gerçek mermilerle, 1085 kişi plastik mermilerle, 7670 kişi atılan gazlarla ve 300 kişi de fiili saldırı ve darpla yaralandı. Gerçek mermi ve plastik mermilerle yaralananlar hastanelerde tedavi görürken, plastik mermilerle yaralanan 1528 kişi sahadaki sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi.

Yayınlanan rapora göre işgal güçleri şehit ettikten sonra gasp ettiği şehit cenazelerinin bir kısmını teslim ederken, hâlâ önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com