Laricani: Golan’da ırkçı İsrail’in işgalini tanımak uluslararası hukuku çiğnemektir

  • 25 Mart 2019
  • 805 kez görüntülendi.
Laricani: Golan’da ırkçı İsrail’in işgalini tanımak uluslararası hukuku çiğnemektir

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Amerikan Başkanı Trump’ın Golan Tepeleri’nin Siyonist rejime bağlı olması yönündeki kararını şiddetle kınayarak bunun uluslararası hukukun çiğnenmesi olduğunu söyledi.

Filistin Komitesi Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, Laricani, Trump’ın bu yöndeki kararının insani ilkeler, uluslararası hukuk ve kurallara aykırı olduğunu belirtti.

Laricani, Trump’ın uluslararası kamuoyu ve dünya ülkeleri ile karşı karşıya gelmesini özelikle Batı Asya  bölgesindeki barış için bir tehlike olarak nitelendirdi ve uluslararası kurum ve kuruluşlardan ciddi adımlar atarak bölgedeki bir facianın önlenmesi yönünde adım atmalarını istedi.

Laricani, Beyaz Saray’ın mantıksız ve düşüncesiz şekilde Siyonist rejime ve ırkçı politikalara desteğinin Yeni Zelanda’daki gibi olayların ana sebebi olduğunu söyledi.

Bu arada İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Golan Tepeleri’nde İsrail’in hakimiyetini tanıma” yönündeki açıklamasının İslam ülkeleri arasında şok etkisi oluşturduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.