Laricani: Suriye’deki teröristleri destekleyen Suudi rejiminin planları sonuç vermedi

  • 26 Ekim 2015
  • 783 kez görüntülendi.
Laricani: Suriye’deki teröristleri destekleyen Suudi rejiminin planları sonuç vermedi

Suudi Arabistan’ın siyasi çıkmaza girdiğini ifade eden İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Suriye’deki teröristleri destekleyen bu ülkenin planlarının sonuç vermediğini söyledi.

Bugünkü meclisin açık oturumunda konuşan İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, konuşmasının bir bölümünde Suudi yönetiminin İran ile düşmanlığını içeren sözlerine işaret ederek, diplomatik adabından çıkan ve kızgınlıkla dile getirilen Suudi yönetiminin beyanatların, onların bölgede elde ettikleri başarısızlıktan kaynaklandığını ifade etti.

Yıllardır Suriye ile düşmanlığını ön planda tutan Suudi Arabistan yönetimin Suriye halkının malına ve canına zarar verdiğini hatırlatan Ali Laricani, bu ülkenin Suriye planlanları sonuç vermediğini vurguladı.

İslami Şura Meclisi Başkanı, Yemen maceraperestliğinde de sonuç alamayan Suudi yönetimi bu ülkede kukla hükümetini iş başına getirmekte de hüsrana uğradığını konuşmasına ekledi.

Mina faciasına de değinen Ali Laricani, Hac merasiminde başarısız olan Suudi devleti siyasi çıkmaza girdiği dolaysıyla daima büyük ülkelerle temas kurarak gülünç derecede sözler kullandığını kaydetti.

Laricani, geçmişten ders alması gereken Suudi yönetimi müslümanlar arasında tefrika çalışmalarına son vermesi gerektiğini, zira tefrikadan bir tek Siyonist rejime yararlanacağını belirtti.

Konuşmasının diğer bölümünde Siyonist rejimin mazlum Filistin halkına yönelik vahşice eylemlerine işaret ederek, İslami Şura Meclisi her zaman mazlum Filistin halkına destek verdiğini hatırlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.