Netanyahu: Araplarla İlişkiler İlerliyor

  • 18 Aralık 2018
  • 1.075 kez görüntülendi.
Netanyahu: Araplarla İlişkiler İlerliyor

İsrail Rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu, İsrail’in Arap dünyasıyla ilişkilerini normalleştirme projesini geliştirme aşamasında olduğunu söyledi.

Siyonist İsrail Rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu, İsrail’in Arap dünyasıyla ilişkilerini normalleştirme projesini geliştirme aşamasında olduklarını belirterek, buna karşılık Filistinlilerle siyasi düzeyde bir ilerleme kaydedemediklerini söyledi.

Fiem’in aktardığına göre Arap dünyasıyla ilişkilerin Filistin gündemde olmadan sürdüğünü kabul eden Netanyahu, “Bugün Filistinlilerle irtibatlandırmadan ilişkiler geliştiriyoruz. Bu çok daha iyi bir yöntem. Çünkü bu ilişkiler Filistinlilerin kaprisleriyle irtibatlı değil” dedi.

Netanyahu konuşmasında Arap ülkelerinin en güçlü olan tarafla ilişki arayışı içinde olduklarını iddia etti.

Dün işgal rejiminin Latin Amerika, Asya ve Afrika ülkelerindeki büyükelçileriyle yaptığı toplantıda gündemdeki konulara değinen Netanyahu, “Büyük bir değişim var. Arap dünyasının su, elektrik ve tıp alanında teknoloji ve modernizeye ihtiyacı var” ifadesini kullandı.

Siyonist işgal rejimi bazı Arap ülkeleriyle sürdürdüğü ilişkileri şimdi açıktan yapıyor. Netanyahu’nun Umman’ı ziyaret etmesinden sonra Çad Cumhurbaşkanı işgal rejimini ziyaret etti. Bahreyn de işgal rejiminden bazı yetkilileri ülkeye davet etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.