Ruhani: İranlılar hiç bir zaman zorbalar karşısında teslim olmaz

  • 19 Mayıs 2019
  • 456 kez görüntülendi.
Ruhani: İranlılar hiç bir zaman zorbalar karşısında teslim olmaz

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün gece yaptığı açıklamada İranlıların hiç bir zaman zorbalar karşısında teslim olmayacağını belirterek, ”İran milleti müzakere ve mantık ehlidir ama İran’ı müzakere masasına çekeceğini iddia eden karşı tarafın bu sözü boştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, dün İran kültür ve sanat çevresinden bir grupla görüşmesinde, İranlıların kendilerine dayatılmak istenen öyle bir müzakereye dünyanın bütün güçlerinin istemesi halinde bile  oturmayacağının bilinmesi gerçeğini hatırlatırken, bugün dünyada terör rejimi İsrail ile bir kaç devletin dışında Amerika’nın sözünü kimsenin teyit etmediğini belirterek, ”İran milleti kesinlikle düşmanı yenilgiye uğratacaktır’ dedi.

İran cumhurbaşkanı Ruhani daha önce de, İran milletinin zorbalar karşısında teslim olmayacağını ve boyun eğmediğini ve eğmeyeceğini bildirmiş ve ”İranlılar mücadele iradesiyle Amerika’yı yenilgiye uğratacağını söylemişti.

Amerikan başkanı Trump,  geçen çarşamba gecesi yaptığı açıklamada, İran’ın en kısa zamanda Amerika ile müzakereye oturacağını iddia etmişti.

Amerikan başkanı, ayrıca İranlıların  yeni anlaşmaya varmak için kendisiyle temasa geçeceklerini iddia etmişti.

Trump’ın bu gibi iddiaları ve hayal ürünü açıklamaları, İran İslam inkılabı rehberinin geçen salı günü  İslam cumhuriyeti yöneticilerini kabulünde ‘Amerika ile müzakere olmayacak’ sözlerinin ardından geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.