Ruhani: Siyonistlerle mücadele edenler her zaman İran’ın desteklediği ülkeler arasındalar

  • 19 Ekim 2015
  • 703 kez görüntülendi.
Ruhani: Siyonistlerle mücadele edenler her zaman İran’ın desteklediği ülkeler arasındalar

İran Cumhurbaşkanı Ruhani “Siyonistlerle mücadele edenler her zaman İran’ın desteklediği ülkeler arasındalar” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil ile bir araya geldi.

Cumurbaşkanı Ruhani bu görüşmede Lübnan’ın Siyonistlere karşı direnişin ön cephesinde olduğunu dile getirerek “Lübnan halkının birçok etnik ve mezhepten oluşmasına rağmen bütün komplolara karşın birliğini koruyabilmiştir” diye ifade etti.

Siyonistlerin provokasyonları ve bölgedeki terörizmin çok sıkıntı yarattığına işaret eden Cumhurbaşkanı Ruhani “Bölge ülkeleri bu sorunlarla baş etmek için daha güçlü olup birlik beraberlik içinde olmalılar. Lübnan’ın güvenlik, istikrar, milli birlik ve kalkınmasını umuyoruz” diye açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgesel meselelere ilişkin politikalarını yüksek sesle dünyaya ilan ettiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Ruhani “Bugün Siyonist rejimle mücadelede ön sırada olanlar İran’ın desteklediği ülkelerin başında geliyor ve İran daima Lübnan halkı, devleti, Ordusu ve Direniş’inin yanında olacaktır” diye vurguladı.

Lübnan Dışişleri Bakanı Cibran Basil de bu görüşmede Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşmeden duyduğumu memnuniyeti dile getirerek Mina olayında hayatını kaybeden İranlı hacılardan dolayı Cumhurbaşkanı Ruhani’ye başsağlığı mesajı diledi.

İran’ın uluslararası arenada rol oynamanın yeni aşamasında olduğunu aktaran Basil “Terörizmle mücadelede İran dahil birçok bölgesel güç işbirliği yaparak güçlü bir konum elde edebilir” açıklamasında bulundu.

Bugün Siyonist rejim ve teröristlerin menfaatlerinin çok örtüştüğünü de vurgulayan Basil, İran’ın çabalarından dolayı terörle mücadele zemininin hazırlandığını ve bu hususta herkesin bir arada olması gerektiğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.