Saad Hariri: Lübnan’a dönüyorum

  • 15 Kasım 2017
  • 1.026 kez görüntülendi.
Saad Hariri: Lübnan’a dönüyorum

Lübnan’ın istifa eden Başbakanı Saad Hariri, daha önce söz verdiği gibi Lübnan’a döneceğini ifade etti.

Lübnan’ın istifa eden Başbakanı Saad Hariri, bu ülkenin Cumhurbaşkanı Mişel Avn’in bugünkü ifadelerine tepki göstererek,”Benim durumum gayet iyidir ve söylediğim gibi yakın bir zamanda Lübnan’a geri döneceğim” açıklamalarında bulundu.
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn yaptığı bir konuşmada Saad Hariri’nin Suudi Arabitan tarafından göz altına alındığını ifade etmişti.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avn, Suudilerin bu davranışını Beyrut’a karşı yapılan birer düşmanca tavır olarak değerlendirmişti.
Bundan önce de Lübnan Dışişleri Bakanı Cebran Basil şu açıklamalarda bulunmuştu: Olağanüstü halden normal şartlara geri dönmemiz için Saad Hariri’nin ülkeye dönüşünü bekliyoruz.
Hariri, sahibi olduğu Müstakbel kanalına, 12 Kasım’da Riyad’dan verdiği özel röportajda, “Lübnan’ın çıkarları için istifa ettim. Kısa süre sonra Lübnan’a döneceğim ve istifamla ilgili anayasal gereklilikleri yerine getireceğim” diye konuşmuştu.
Saad Hariri, 4 Kasım’da Riyad’da istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa konuşmasında, “Hizbullah ve İran’ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını” ileri süren Hariri, “kendisine suikast düzenlenebileceği endişesi taşıdığını” iddia etmişti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.