Siyonist İsrail güçleri Gazze sınırında 35 Filistinliyi yaraladı

  • 28 Kasım 2015
  • 640 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail güçleri Gazze sınırında 35 Filistinliyi yaraladı

Dün (27 Kasım) Cuma namazından sonra Kudüs ve Batı Yaka’daki Filistinli kardeşleriyle dayanışma içinde olduklarını göstermek ve Kudüs İntifadası’nı desteklediklerini ifade etmek için Gazze sınırına yürüyüş yapan Filistinlilere saldıran işgal güçleri 35 kişiyi yaraladı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref Kudra yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin dün sınırda 35 kişiyi yaraladığını belirterek, bunlardan 17’sinin Gazze’de, 9’unun kuzey bölgesinde, 5’inin orta bölgesinde ve 3’ünün de Han Yunus’ta yaralandıklarını söyledi.

Kaynaklar verdiği bilgide, El-Bureyc Mülteci Kampının doğusunda işgal askerlerinin ateşiyle yaralanan 6 Filistinlinin hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Yerel kaynaklar, dün Cuma namazında sonra sınıra yürüyen Gazzellilerin Han Yunus, Nahil Uz civarı ve El-Bureyc Mülteci kampı civarında işgal güçlerinin saldırılarına uğradıklarını kaydettiler.

Kaynaklar verdikleri bilginin devamında, işgal güçlerinin sınıra doğru yürüyen ve askerlere yaklaşmak isteyen göstericilere yoğun bir şekilde gerçek mermi, plastik mermi, göz yaşartıcı bomba ve ses bombası kullandığını belirttiler.

İntifadanın başından beri Gazze sınırında Filistinlilere saldıran işgal güçleri şimdiye kadar yirmiye yakın kişiyi şehit etti ve yüzlercesini de yaraladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com