Siyonist rejim zindanlarında bulunan çocuk esir sayısı 280’e ulaştı

  • 19 Ekim 2015
  • 688 kez görüntülendi.
Siyonist rejim zindanlarında bulunan çocuk esir sayısı 280’e ulaştı

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, Siyonist işgal güçlerinin son haftalarda yaptığı tutuklamalar neticesinde işgal rejimi zindanlarında bulunan esir çocukların sayısının arttığına dikkat çekerek, son tutuklamalarla birlikte esir çocuk sayısının 280’e ulaştığını belirtti.

Merkez sözcüsü Riyad El-Eşkar tarafından bugün yapılan açıklamada, işgal rejiminin Ekim ayı başında başlayan intifadanın yakıtı olarak gördüğü Filistinli çocukları korkutma, öldürme ve işkence etme yoluna gittiğini, bu ay içinde tutuklanan toplam 600 kişi arasında çocukların önemli bir oran teşkil ettiklerini ifade etti.

İntifadadan önce zindanlarda 210 esir çocuğun bulunduğunu kaydeden El-Eşkar, son haftalarda yapılan operasyonlarda tutuklanan çocuk sayısıyla bu sayının 280’e ulaştığını, önümüzdeki günlerde bu sayının daha da yükseleceğini kaydetti.

El-Eşkar, yaptığı açıklamanın devamında Filistinli çocukların karşılaştığı zor şartları şöyle anlattı: “İşgalci kasten çocukları hedef almaktadır. Onları korkutmak, sindirmek ve intifadaya karışmalarını engellemek için en ağır işkenceleri yapmaktadır. Tutuklar tutuklamaz onlara dayak atan işgal güçleri, araca binerken ve araçta da işkence ediyor. Sorgu merkezlerinde ise bir insanın zor kaldıracağı işkenceler uyguluyorlar.”

Başka bir tehlikeye de dikkat çeken El-Eşkar, işgal güçlerinin çocuk yargılamasına yeni kanunlar eklemek istediğini, hükümetin teklifi kabul edilirse yaşları 14’ün altında olan çocukların da yargılanıp ağır cezalar alacaklarını, bunun neticesinde de zindanların çocuklarla dolacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.