Siyonist Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

  • 04 Kasım 2015
  • 662 kez görüntülendi.
Siyonist Yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Yahudi yerleşimciler bugün (4 Kasım Çarşamba) Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlerken, Mescid-i Aksa’da yoğun bir şekilde bulunan cemaatin baskına tepki gösterdiği bildirildi.

Görgü tanıkları, 32 Yahudi yerleşimcinin gruplar halinde sabah saatlerinden itibaren Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya işgal güçleri tarafından açılıp kapatılan El-Meğaribe Kapısı’ndan girdiklerini söyledi.

Görgü tanıkları ayrıca, Filistinlilerin bu sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’ya akın ettiklerini ve işgal polisinin kendilerini engelleme girişimine rağmen yüksek sesle tekbir getirerek baskına katılan Yahudi yerleşimcileri protesto ettiklerini bildirdi.

İşgal polisinin Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları sırada koruduğunu belirten görgü tanıkları, baskına katılan her bir grubun Mescid-i Aksa’nın avlusunda en az yarım saat kaldığını ifade etti.

Bu arada, Mescid-i Aksa’nın avlusunda ayin yapma girişiminde bulunan bir yerleşimcinin Mescid-i Aksa bekçilerince engellendiği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com