Siyonistler 2018 Yılında 312 Filistinliyi şehit etti

  • 03 Ocak 2019
  • 984 kez görüntülendi.
Siyonistler 2018 Yılında 312 Filistinliyi şehit etti

Filistinli bir kuruluş siyonist İsrail rejiminin 2018 yılında en az 312 Filistinliyi şehit ettiğini ve 31 bin 500 Filistinliyi de yaraladığını bildirdi.

Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Abdullah El’Hurani Araştırma Merkezi, dün yaptığı açıklamada, siyonist rejimin geçen yıl işlediği cinayetlerde ölenlerden 57’sinin çocuk  olduğunu bildirdi.

Bu arada Filistin Esirleri Araştırma Merkezi, işgal güçlerinin geçen yıl da yaşlarına ve hasta olup olmadıklarına bakmadan Filistinli kadınları ve genç kızları hedef aldığını, 2018’de 175 kadının ve genç kızın işgal güçlerince gözaltına alındığını açıkladı.

Merkez sözcüsü Riyad El-Eşkar, işgal güçlerinin kadınlara yönelik baskılarını artırarak Filistin halkının haklarını savunmak için düzenlenen barışçıl gösterilere katılmalarını engellemeye çalıştığını söyledi.

El-Eşkar, işgal güçlerinin esirlere baskı yapmak için birinci derece esir yakınlarını, özellikle de esirlerin eşlerini ve annelerini cezaevi ziyaretleri sırasında hedef aldığını ifade etti.

Bu arada Uluslararası avukat ve insan hakları aktivisti Hillel Neuer, ırkçı İsrail’in 2018 yılındaki ihlalleri nedeniyle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda en çok kınanan ülke olduğuna dikkat çekti. Neuer, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2018 yılında BM Genel Kurulu’nda alınan toplam 27 kınama kararının 21’inin İsrail’e yönelik olduğunu söyledi.

İşgal rejimi, 2018 yılında başta Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılan masum sivillere ateş açmak olmak üzere bir dizi ihlale imza attı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.