Siyonistler Kalendiya’da 2 Genci Şehit Etti Onlarcasını Yaraladı

  • 16 Kasım 2015
  • 658 kez görüntülendi.
Siyonistler Kalendiya’da 2 Genci Şehit Etti Onlarcasını Yaraladı

Siyonist işgal güçleri dün gece sabaha doğru Kalendiya Mülteci Kampında yaptığı geniş çaplı baskın ve operasyonlarda 2 kişiyi şehit etti onlarcasını da yaraladı.

Yerel kaynaklarla hastane kaynakları verdikleri bilgide, dün (15 Kasım Pazar) gece geç saatlerde Kudüs’ün kuzeyinde bulunan Kalendiya Mülteci Kampına baskın yapan işgal güçlerinin Ahmed Ebu’l-Ayş (28) ve Leys Esad Munasıra’yı (21) katlettiklerini, aralarında dört kişinin gerçek mermiyle olmak üzere onlarca kişinin de yaralandığını ve işgal güçlerinin yaralanan bir çocuğu ise kaçırdıklarını ifade ettiler.

Kaynaklar, işgal güçlerinin helikopterlerin desteğiyle yaklaşık 1000 kişilik bir kuvvetle kampı dört taraftan kuşatıp içeri girdiklerini, evlerin üzerinde ve sokaklarda mevzilenen işgal güçlerinin direnen gençlere yoğun bir şekilde mermi yağdırmaları sonucu iki kişinin şehit olduğunu, daha sonra helikopterlerin havadan destek vermesiyle geri çekildiklerini kaydettiler.

Kaynaklar ayrıca, işgal güçlerinin geçen Ramazan ayında yaptığı eylemle bir Siyonist’i öldüren ve şu anda zindanda bulunan Filistinli esir Muhammed Şahin’in evini boşalttıktan sonra yerleştirdikleri patlayıcılarla havaya uçurduklarını belirttiler.

İşgal güçleriyle ilgili bilgi veren Filistinli kaynaklar, direniş güçlerinin silahıyla yaralanan bir askerin uzun süre yerde kaldığını ve büyük bir ihtimalle öldüğünü söylediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.