Suriye birlikleri yeni noktaları teröristlerden kurtardı

  • 16 Kasım 2017
  • 1.079 kez görüntülendi.
Suriye birlikleri yeni noktaları teröristlerden kurtardı

Suriye ordu birlikleri ve direniş güçleri ülkenin batısında terörist gruplara karşı operasyonun devamında Hazim, Rebede ve Kasır Şavi kasabalarını teröristlerin işgalinden kurtarmayı başardılar.

Direniş güçleri Hama’nın kuzey doğusundaki Hamra bölgesinin çevresinde yer alan Kasır Şavi kasabasını Nusra Cephesi teröristlerinden kurtarırken, Suriye güçleri de Hazim ve Rebede’yi Nusracı teröristlerden geri aldı.

Bu arada Suriyeli bir askeri kaynak hava güçlerinin Deyrezzor vilayetinin güneydoğusunda yer alan Albukemal Kenti yakınlarında radikal terör örgütü IŞİD’in toplanma yerleri ve araçlarını imha ettiklerini belirtti. Hava operasyonlarında birçok teröristin öldürüldüğünü ifade eden kaynak, Mücavide Beldesinde de radikal teröristlere ait bir aracın içindeki teröristlerle birlikte imha edildiğini aktardı.

Bu arada Deyrezzor kırsalının doğusunda yerel kaynaklar; IŞİD’li teröristlerin bir vatandaşın evinde bombalı araç hazırlamaya çalıştıkları sırada aracın havaya uçtuğunu belirtti. Kaynaklar patlamada evde bulunan tüm teröristlerin ölü veya yaralı düştüklerine dikkat çekildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.