Suriye BM Temsilcisi: ABD’nin Haseke’deki hedefi IŞİD’i yeniden canlandırmak

  • 27 Ocak 2022
  • 66 kez görüntülendi.
Suriye BM Temsilcisi: ABD’nin Haseke’deki hedefi IŞİD’i yeniden canlandırmak

Suriye Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, ABD’nin Haseke’deki amacının Suriye’deki askeri varlığını haklı çıkarmak için terör örgütü IŞİD’i canlandırmak olduğunu söyledi.

IŞİD terör örgütü, geçtiğimiz Pazartesi günü silahlı Kürtlerin yer aldığı SDG unsurlarının kontrolündeki Haseke’de meydana gelen çok sayıda patlamanın ardından IŞİD unsurlarının tutulduğu Geviran hapishanesine saldırdı ve kontrolü ele geçirmeye çalıştı.

Suriye’nin Resmi Sana haber ajansının bildirdiğine göre Bessam Sabbagh Çarşamba gecesi Güvenlik Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, Güvenlik Konseyi’nin bazı ülkelerin Suriye’ye yönelik yanlış iddialarını tekrarlamaları için bir platform haline geldiğini ve Siyonist rejimin Suriye topraklarına sürekli düzenlediği saldırıla ve ABD ve Türk güçlerin saldırganlarının kınanması için hiçbir acil toplantı çağrısı yapılmadığını vurguladı.

Sabbagh, Güvenlik Konseyi’nin Haseke’de meydana gelen olaylar ve terör örgütü IŞİD, SDG unsurları ve ABD’nin işgalci güçlerinin işlediği suçların sonuçlarını derhal ele alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Suriye temsilcisi, bazı Batılı ülkeler Suriye’deki durumu kötüleştiren saldırganlık eylemlerine göz yumdukları sürece Suriye’deki durumla ilgili herhangi bir tartışmanın faydasız olacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com