Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Filistin’li Gurbetçiler Birliği’ni Kabul Etti…

  • 02 Aralık 2014
  • 971 kez görüntülendi.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Filistin’li Gurbetçiler Birliği’ni Kabul Etti…

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar el Esad dün Avrupa’da Diyarlarından Uzak Filistinli Gurbetçiler Birliği genel sekreterlik üyelerini Birlik Genel Sekreterlik Başkanı Razı el Şuaybi başkanlığında kabul etti.
Görüşmede Genel Sekreterliğin bölge ve Suriye’nin tanık olduğu koşullara rağmen genel kongresinin Şam’da düzenlenmesini kararlaştırmasının bir dizi önemli boyutlar içerdiğini belirten el Esad; bu boyutların başında Filistinlilerin Suriye’nin tutumuna takdirlerini ve Suriye’nin Filistin davasında oynadığı kilit rolünün yer aldığını ifade etti.El Esad bir diğer boyutunun ise Suriye halkının tüm koşullara rağmen Filistin halkının yanında olması ve onları desteklemesi olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı el Esad Ortadoğu’nun birkaç yıldır tanık olmakta olduğu olaylardan en büyük zararın Filistin davasına düştüğüne dikkat çekti.
Arap davalarının gerçeğine ışık tutma ve Batılı politikaların bu davalara karşı tehlikelerine dikkat çekmede Filistinli Gurbetçiler Birliğinin önemine vurgu yapan el Esad; Suriye’nin, adil davalarına tutunan ve Filistin kamuoyunun vicdanını ifade eden bu gibi birliklere desteğini vurguladı.
Heyet üyeleri Filistinlilerin; her daim davalarına sahip çıkan ve onlara elinden gelen her desteği takdim eden Suriye’ye sevgi ve takdirlerini ifade ettiler. Heyet üyeleri Filistin davası uğruna birçok fedakarlıkta bulunan Suriye’ye vefalarını sürdüreceklerini belirttiler.
Suriye ve halkının ilkeli milli tutumlarından dolayı bu evrensel savaşa maruz kaldıklarını belirten heyet üyeleri; Filistin halkının Suriye’nin mücadelesinde kendi davasının zaferini görmesiyle Suriye’yi desteklediğini ve yanında olduğunu ifade etti.
Avrupa’da Diyarlarından Uzak Filistinli Gurbetçiler Birliği üçüncü kongrelerini dün Şam’daki Esad Kütüphanesinde tamamlamış, sonuç bildirisinde Suriye’ye ordu, halk ve lider olarak sınırsız desteğinin altını çizmişlerdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.