Suriye Toprakları Terör ve Destekçileri İçin Mezar Oluyor.

  • 14 Mart 2015
  • 789 kez görüntülendi.
Suriye Toprakları Terör ve Destekçileri İçin Mezar Oluyor.

Vatan koruyucuları Suriye ordu birlikleri çokuluslu terör çetelerine karşı operasyonlarını hız kesmeden ve yeni başarılara imza atarak sürdürürken bugün muhtelif bölgelerde sayı ve teçhizatlarıyla çeteleri ağır kayıplara uğrattı.

Dera ve Kırsalında Teröristlerin Hücre ve Yuvaları İmha Edildi

Askeri kaynak; ordu birliklerinin Dera kırsalı Kefar Nasic’in güneybatısı, Te Anter, Şeyh Miskin, Busr el Harir, Tafas, Um el Meyazin, Tıyha ve Tel Zubiyan bölgelerine ilaveten Dera Beled’te el Menşiye Semtinde Nusra Cephesine ait yuva ve kümelenme yerlerini hedef aldıklarını ifade etti.

Kaynak; operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp silah ve mühimmatlarının da imha edildiğini söyledi.

Kunaytra Kırsalında Çok Sayıda Terörist Ölü ve Yaralı Düşürüldü

Ordu birliklerinin Kunaytra kırsalı Hammadiye ve Suvise köylerinde çok sayıda teröristi ölü ve yaralı düşürdüklerini aktaran kaynak; araç ve mühimmatlarını da imha ettiklerini belirtti.

Homs Kırsalında Teröristlere Karşı Başaralı Operasyonları Devam Ediyor

Öte yandan ordu birlikleri Homs kırsalı Cub Cerrah, Um Sahric, Sultaniye, Batı Sellam, Kuzey Mşeyrfe, Rhum, Duvabiye, Zafaran, Kunaytrat, İzzettin ve Telbise bölgelerinde teröristlerin toplanma yerleri ve mevkilerini hedef aldı.

Operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü söyleyen askeri bir kaynak; araç, silah ve mühimmatlarının da imha edildiğini aktardı.

Bu arada Homs’ta yerel kaynaklar halk güçleri ve aşiret gençlerinin Homs kırsalının Hasyan Bölgesinde IŞİD çetelerinden onlarcasını ölü, birçoğunu da canlı olarak ele geçirdiklerini aktardı.

İdlib Kırsalında Teröristlerin Toplanma Yerleri Hedef Alındı

Ordu birliklerinin İdlib kırsalı Benniş, Teftenaz, Şuğur, el Rami ve Muarbliyt bölgelerinde terör çetelere karşı nitelikli operasyonlarını sürdürdüklerini aktaran kaynak; onlarca teröristi öldürüp silah, cephane ve mühimmatlarını etkisizleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Askeri kaynak ordu birliklerinin İdlib kırsalı Kefar Calis Bölgesinde bir karargahı muhtevalarıyla birlikte imha ettiklerine dikkat çekti.

Lazkiye Kırsalında Aralarında Yabancıların Bulunduğu Onlarca Terörist Öldürüldü

Askeri kaynak ordu birliklerinin Lazkiye kırsalının kuzeyi Selma, Hizzerin ve Kefar Dilbe bölgelerinde geneli Türkiye toprakları üzerinden geçen teröristleri büyük kayıplara uğrattıklarını belirtti.

Kaynak operasyonlarda büyük çoğunluğu yabancı olan onlarca teröristin öldürüldüğünü aktarırken, kullandıkları birçok araç, füze rampası ve havan topunun da imha edildiğini belirtti.

‏Haseke’de IŞİD’lilerin Sızma Girişimleri Çökertildi

Bu arada ordu birlikleri Haseke Kentinin güneyi Bab el Hayr Bölgesinde batı yönünden doğu tarafa sızan IŞİD’lilerin saldırma girişimlerini çökertti.

Teröristlere ait 4 aracın imha edildiği operasyonda yüksek sayıda terörist ölü ve yaralı düşürüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.