Suriye’de Tekfirci Teröristlere Ağır Darbe İndirildi

  • 20 Mayıs 2019
  • 1.401 kez görüntülendi.
Suriye’de Tekfirci Teröristlere Ağır Darbe İndirildi

Hama kırsalının kuzeyi ve İdlib İlinde belli başlı dış güçlerin talimat ve desteği ile hareket eden teröristlerin gerginliği azaltma anlaşmasına ihlalleri ve güvenli bölgelere saldırılarına karşı koyan ordu birliklerinin bugün bu kiralık teröristlerin saldırılarını çökertti.

SANA’nın Hama muhabiri Hama kırsalında sivil yerleşim alanlarını gaddar terör saldırılarına karşı koruma amaçlı bulunan suriye ordusunun Hama kırsalının kuzeyi Hammamiyat ekseninde güvenli bölgelere büyük bir saldırıda bulunan Nusra Cephesinden teröristlerle şiddetli çatışmalara girdiklerini aktardı.

Şiddetli çatışmalarda aralarında azılı isimlerin bulunduğu yüksek sayıda teröristin ölü yaralı düşürüldüğünü belirten muhabir; araç ve ağır silahlarının da imha edildiğini ifade etti. Muhabir sağ kalan kiralık terör çetelerinin arkalarında çok sayıda ceset ve muhtelif tür silahlar bırakıp geldikleri yerlere geri kaçtıklarını söyledi.

Muhabir ordu birliklerinin söz konusu çatışmalara eş zamanlı olarak Hama kırsalının kuzeyi Arbain, Zekat, Hsraya ve Latamina bölgelerinde gerginliği azaltma anlaşmasına ihlallerde bulunan kiralık teröristlerin mevki, hareket, karargah, siper ve cephane füze rampalarını yoğun top ateşine tuttuklarını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.