Suriye’de teröristlerden kalıntı bir hastanede İsrail ilaçları bulundu

  • 20 Eylül 2018
  • 996 kez görüntülendi.
Suriye’de teröristlerden kalıntı bir hastanede İsrail ilaçları bulundu

Suriye’nin Kunaytra kırsalında Siyonist İsrail’e bağlı Nusra Cephesi ve çatısı altındaki diğer terör örgütlerden temizlenen belde ve köylerde sürdürülen arama tarama operasyonlarında terör çetelerinin yok edilmeden önce hangi devletlerden destek aldıklarını kanıtlayan bir sahra hastanesi ve ilaç deposu ele geçirildi.Teröristlerin yok olmadan önce özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzenekleri ve mayınları temizleme amaçlı operasyonlar sırasında Breyka Beldesinde teröristlere ait sahra hastanesi ele geçirildiğini aktardı.

Muhabir sahra hastanesinde ABD, İsrail ve Fransa yapımı gelişmiş tıbbi cihazlar ve ekipmanlar bulunduğunu belirtirken, hastane ilaç deposunda da İsrail, Arap ülkeleri ve Batılı devletlerin temin ettikleri farklı tür ilaçlar ele geçirildiğini aktardı.

Muhabir sahra hastanesi önünde de İngiliz yapımı gelişmiş bir ambulans aracının yanı sıra teröristlere ait bir dizi aracın ele geçirildiğini ifade etti.

Bilindiği gibi daha önce de Suriye’de çatışmalarda yaralanan teröristlerin işgal altındaki Golan’da terör rejimi İsrail hastanelerinde tedavi oldukları ve daha sonra tekrar Suriye’ye döndüklerini kanıtlayan çok sayıda belge ve haber verilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.