Suriye’den ‘Kimyasal silah kullandığı’ iddialarına yalanlama

  • 25 Mayıs 2019
  • 1.060 kez görüntülendi.
Suriye’den ‘Kimyasal silah kullandığı’ iddialarına yalanlama

Suriye Dışişleri Bakanlığında resmi bir kaynak, Suriye Ordusunun Lazkiye kırsalı Kebani Beldesinde kimyasal silah kullanması ile ilgili iddialar ve haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.

Suriye dışişleri bakanlığı, bütün bunların batılı ülkelerin Suriye Devletine karşı yalan ve nifak korosunun bir propagandasından başka bir şey olmadığını belirterek, bütün bu iddiaların Suriye’yi teröre karşı savaşından alıkoymayacağını vurguladı.

Suriye Silahlı Kuvvetleri Genel Komutanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bu iddiaları tamamen yalanlarken,  bazı terörist sitelerinin bu gibi iddiaları gündeme getirmek suretiyle Suriye Devleti, Hükumeti, Ordusu ve halkına karşı tehditler savurmaya başlamak için aynı minvalde yürümek için batının yalan ve nifak korosunun borazanlığından başka bir şey olmadığını vurguladı.

Suriye dışişleri bakanlığı, şu anda Suriye Devletini kimyasal silah kullanmakla suçlamak için yalanlardan oluşan planlı hamle ile olup bitenlerin hepsinin, İdlib’te kiralık teröristlerin üzerindeki baskıyı hafifletmek ve Suriye ordusunun o bölgelerdeki ilerleyişini geciktirmek için yapıldığını bildirdi.

Suriye dışişleri bakanlığı çıkarılan bütün bu propaganda saldırısına rağmen Suriye’nin teröristlere karşı mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğini bildirdi.

Bilindiği gibi Suriye’nin ABD ve Arabistan destekleri terör örgütlerini yenilgiye uğratmasından sonra bu ülkelerin Suriye’ye yönelik düşmanlıkları farklı şekillerde devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.