Suriye’nin kuzeyinde çok sayıda terörist öldürüldü

  • 22 Haziran 2016
  • 650 kez görüntülendi.
Suriye’nin kuzeyinde çok sayıda terörist öldürüldü

Suriye’nin kuzeyinde Demokratik Suriye Güçleri tarafından gerçekleşen operasyon sonucu onlarca IŞİD terör örgütü üyesinin öldürüldüğü açıklandı.

Minbic Askeri Meclisi Genel Komutanlığı, DAIŞ çetelerinin 20 Haziran günü (dün) Cerablûs, Bab ve Meskenê taraflarından Erîma köyünden Fırat suyuna kadar olan geniş bir alanda düzenlediği saldırılara ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, Komutan Faysal Ebu Leyla operasyonunun başından bu yana ikinci büyük çete saldırısının kırıldığını ve çetelere ağır darbe vurulduğu belirtildi.

Minbic Askeri Meclisi, söz konusu saldırıların, Minbic kent merkezinde dört taraftan kuşatılan ve kaçış yolları kalmayan çete gruplarını kurtarmak, kuşatmayı kırmak amacıyla 3 stratejik noktadan gerçekleştirildiğini bildirdi. Askeri Meclis, çetelerin hezimete uğradığını ekledi.

Açıklamanın devamında şu bilgiler verildi:

Kalabalık bir terörist grup tarafından ağır ve ferdi silahlarla, bombalı araçlarla, omuzda taşınabilir füzeler ve law silahlarıyla gerçekleşen saldırıda Minbic’in batı girişindeki El-Kitab kavşağı da geri alınmak istenmiştir. Bu amaçla 2 bombalı araçla saldırı girişiminde bulunan çetelere güçlerimiz gerekli müdahalede bulunarak girişimleri boşa çıkarmış, ön hatlardaki çatışmalarda da teröristler başarısızlığa uğratılmıştır.

Çeteler ayrıca bombalı bir araçla Cerablus’a bağlı Zongil köyüne de saldırı girişiminde bulunmuştur. Ancak güçlerimiz büyük bir dikkatle bu saldırıyı da boşa çıkararak bombalı aracı, yüklü olduğu patlayıcılar ve cephaneyle birlikte ele geçirmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com