Suudi rejimi Katif’te baskıcı siyasetlerini sürdürüyor

  • 13 Mayıs 2019
  • 574 kez görüntülendi.
Suudi rejimi Katif’te baskıcı siyasetlerini sürdürüyor

Avrupa-Suudi İnsan Hakları Kurumu başkanı Ali el-Debisi, Suudi rejimi askeri güçlerinin Arabistan’ın doğusunda yer alan Katif bölgesinde Şii halka yönelik saldırısını kınayarak, ”Katif’te yaşanan gelişmeler gerçekte Suudi rejiminin baskıcı siyasetlerinin devam ettiğini gösteriyor” dedi.

İRNA’nın haberine göre, Ali El’Debisi,  Katif bölgesinde  Şiileri batıran Suudi yetkililer ile teamülde, adaletin sağlanması konusunda hiç bir garantinin olmadığını belirterek, ”Katif halkının, kentte olan bitenlerle ilgili dışarıya bilgi vermemeleri için tehdit edildiklerini’ söyledi.

Arabistan güvenlik güçleri, cumartesi günü  Arabistan’ın doğusunda yer alan Katif’in Senabes yerleşim birimine saldırarak en az 8 kişiyi öldürmüştür.

Suudi rejimi 23 nisan tarihide de çoğu Şii Müslümanlardan olan 37 Arabistan vatandaşını boyunlarını vurarak öldürmüştür.

Suudi rejimi, başta Şii Müslümanlar olmak üzere  siyasi tutuklular ve diktatörlüğe karşı  olanları sözde terörle irtibatlandırarak idam ediyor veya onlara çok ağır işkence uyguluyor.

Uluslararası insan hakları ve diğer kuruluşlardan bu zamana kadar Suudi rejiminin muhaliflere yönelik insanlık dışı siyasetlerine  kayda değer bir tepki gelmedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.