Suudi Veliaht Prensi: “İsrail olmadan biz kalkınamayız”

  • 27 Aralık 2018
  • 1.903 kez görüntülendi.
Suudi Veliaht Prensi: “İsrail olmadan biz kalkınamayız”

ABD Başkanı Trump’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesi sonrasında ani bir kararla Suriye’den çekilme sürecini başlatmasının İsrail-Körfez ülkeleri arasındaki görüşmeleri hızlandıracağını belirten ABD’li haham ve aktivist Schneier, Veliaht Prens Muhammed’in kendisine “İsrail olmadan biz kalkınamayız.” dediğini ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından ani bir şekilde Suriye’den çekilme sürecini başlatmasının yankıları sürüyor. Beklenmedik bir anda verilen bu kararla kendisine yeni dayanaklar aramaya başlayan terör örgütü PKK/PYD-YPG Esed rejiminin yanı sıra Fransa ve Rusya ile iletişime geçerken, İsrail ile Körfez ülkeleri arasındaki yakınlaşma da derinleşti.

ABD’li aktivist ve haham Marc Schneier, ABD’nin çekilme kararının Arap ülkeleri ve İsrail arasındaki üst düzey görüşmeleri hızlandıracağını belirterek, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın kendisine “İsrail olmadan biz kalkınamayız.” dediğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. metin dedi ki:

    senin ağa baban biz ve Yahudiler amca oğullarıyız diyordu sen ise onlar olmadan biz kalkınamayız diyorsun eğer doğru süylemiş olsaydın şimdi uzayda olmalıydınız çünkü yüz uıldan fazladır siz ve Yahudi Siyonistler müttefiksiniz eskiden perde arkasında ki müttefikliğinizi şimdi aşikar süylüyor ve yapıyorsunuz

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.