Tahran Cuma Namazı Hatibi: Ortadoğu, ABD’nin hayallerinin gömüldüğü mezara dönüştü

  • 05 Ocak 2019
  • 905 kez görüntülendi.
Tahran Cuma Namazı Hatibi: Ortadoğu, ABD’nin hayallerinin gömüldüğü mezara dönüştü

Tahran Cuma Namazı Hatibi, Ortadoğu ve Batı Asya’nın İran milletinin direnişiyle ABD’nin hayallerinin gömüldüğü mezar haline geldiğini belirtti.

Tahran Cuma Namazı Hatibi Muhammed Cevad Hac Ali Ekberi, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekilmesi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Irak’taki Amerikan üssüne gece vakti ziyarette bulunmasına dikkat çekerek, ABD’nin Batı Asya’daki varlığının bu ülke için sefillik ve nikbet getirdiğini söyledi.

Tahran Cuma Namazı Hatibi, Siyonist rejimin İran milletinin direnişi karşısında zor günler yaşamakta olduğuna temasla, Lübnan Hizbullahı, Irak Haşdi Şabi güçleri, Yemen Ensarullahı, Bahreyn’in halk devrimi ve Nijerya’da İslam hareketinin ABD karşısındaki direniş halkasından olduğunu vurguladı.

Hüccetül-İslam Hac Ali Ekberi, İran İslam cumhuriyeti’nin bölgede direniş olarak ilham kaynağı olduğuna işaretle, IŞİD’in yenilmesinin ardından değersiz Amerikan koalisyonunun varlık kriziyle karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Tahran Cuma Namazı hatibi ayrıca, İran milletinin Tağut rejimine karşı devriminin 40. yıldönümüne yaklaşmakta olduğuna dikkat çekerek, İslam İnkılabı’nı Rahmetli İmam Humeyni’nin liderliğiyle gerçekleşen bir milletin yeniden doğuşu olarak niteledi, bu yıl önceki yıllardan daha farklı biçimde hakkın batıla karşı zaferini İran milletinin kutlayacağını vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.