Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu Tel Aviv’de protesto edildi

  • 26 Mayıs 2019
  • 595 kez görüntülendi.
Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu Tel Aviv’de protesto edildi

Filistin’in işgal edilen topraklarında Tel Aviv halkından binlercesi Netanyahu’nun mali yolsuzluklarını protesto etti.

İRNA’nın haberine göre, işgal topraklarında yaşayanlar, Netanyahu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasını isterlerken  bir an önce onunla ilgili iddiaların dakik olarak incelenmesini ve yargılanmasını istediler.

Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu’nun başı son olaylarda sürekli hakkındaki yolsuzluklarla ilgili düzenlenen gösterilerle belada.

4 gün önce de terör rejimi İsrail Başsavcısı Avichai Mendelblit, aralarında yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlamalarının yer aldığı hakkındaki 3 ayrı dosya nedeniyle Başbakan Binyamin Netanyahu’nun dinlenmesini ekim ayına erteledi.

Başsavcılık ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Mendleblit’in, hakkındaki 3 ayrı dosyaya ilişkin Netanyahu’yu 2-3 Ekim’de dinleyeceği, gerek görülmesi halinde ek süre isteyebileceği belirtildi.

Netanyahu’nun avukatları incelenmesi gereken çok fazla belge olduğu gerekçesiyle Başsavcılığa başvurmuş ve müvekkillerinin en az 1 yıl sonra dinlenmesi talebinde bulunmuştu.

Mendelblit, mart ayı başında yaptığı açıklamada, yolsuzluk, rüşvet ve görevi kötüye kullanma gibi suçlamaların yöneltildiği 3 ayrı dosya nedeniyle Netanyahu’ya dava açılabileceğini söylemişti.

İsrail Başbakanı Netanyahu hakkında üç ayrı dosya bulunuyor. Bunlardan “4000 numaralı” telekomünikasyon yolsuzluğu soruşturması kapsamında Shaul Elovictch’in sahibi olduğu “Bezeq” medya şirketine ait ‘Walla News’ adlı internet sitesinde, Netanyahu ailesi lehine haberlere yer verilmesi karşılığında söz konusu şirkete 276 milyon dolar değerinde mali imtiyaz sağlamakla suçlanıyor.

1000 numaralı dosyada ise Netanyahu’nun 2007 ile 2016 yılları arasında iş adamlarından “hediye” adı altında 283 bin dolar değerinde puro, şampanya, mücevher ve uçak bileti aldığı iddia ediliyor.

2000 numaralı dosyada da Netanyahu hakkında, “rüşvet aldığı, yolsuzluk yaptığı ve görevini kötüye kullandığı” yönünde suçlamalar yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.