Tuğgeneral Celali: Siyasi gülümsemenin arkasında savunma gücü var

  • 23 Ekim 2016
  • 1.061 kez görüntülendi.
Tuğgeneral Celali: Siyasi gülümsemenin arkasında savunma gücü var

İran Sivil Savunma Kurumu Başkanı Tuğgeneral Celali, İranlı yetkililerin siyasi gülümsemelerinin arkasında savunma gücünün yer aldığını söyledi.

İran Sivil Savunma Kurumu Başkanı Tuğgeneral Gulamrıza Celali, İran’da şu anda oluşan huzurlu ortamı savunma gücüne bağladı. Bunu da siyasetçilerin yüzündeki gülümsemenin gaflete değil savunma gücüne borçlu oldukları örneğini açıkladı.

Bugün İmam Hüseyin (a.s) Üniversitesi’nde ilmi bir festival nedeniyle konuşma yapan Tuğgeneral Gulamrıza Celali, günümüzde artık her türlü savunmanın tabii ve zati olduğunu beyan ederek, tehditlerin her zaman varola geldiğini fakat bu tehditlerin devamlı değiştini ve daha da çözülmesinin zor bir hal aldığını söyledi.

Saddam’ın İran’ı yenebileceğini düşünerek saldırmasının hala bazı ülkelerin aynı şeyleri düşünüp saldırmalarının mümkün olduğunu dile getiren Celali, yaptıkları füzelerden bazılarını tatbikatlarda kullanıp düşmanlara İran’a saldırma gibi bir hataya düşmemelerini göstermek gerektiğini söyledi.

“Düşmanlara göz dağı verip kendi kuvvetimizi göstermeliyiz” diyen İran Sivil Savunma Kurumu Başkanı, bunun siyasi gülümsemeyle değil askeri tatbikatlarla olacağına işaret etti.

Karadan ABD’nin bile İran’a saldırmaya cesaret edemeyeceğini söyleyen Celali, herşeye hazırlıklı olacaklarını ve askeri sistmemin hiçbir şeyden gafil olmayacağını söyledi.

Amerika’nın ekonomik savaş yöntemini çok kullandığını ve bu şekilde ülkeleri dize getirmeye çalıştığını ifade eden Gulamrıza Celali, Amerika’nın bu mali savaş yöntemini de FATF adı altında yaptığına vurgu yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.