Tuğgeneral Eşteri: Amerikan devleti terörizmin hamisidir

  • 13 Nisan 2019
  • 747 kez görüntülendi.
Tuğgeneral Eşteri: Amerikan devleti terörizmin hamisidir

İran emniyet güçleri komutanı tuğgeneral Hüseyin Eşteri, İran devrim muhafızlarının adının ABD tarafından ‘terör listesine’ alınmasını kınadığı açıklamasında, ”bir ülkenin resmi ordusunun terör listesine alınmasının Trump hükümetinin teröristlere desteği olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Hüseyin Eşteri, ABD yönetiminin aldığı son kararı Trump yönetimi ve ABD için utanç verici olarak niteledi ve ”devrim muhafızları her zaman terörizmle mücadele etmektedir ve teröristlerle mücadelede de bir çok personelini şehit vermiştir’ dedi.

Eşteri, Amerika’nın İran halkını, silahlı güçlerini, devrim muhafızlarını tehdit etmesi ile onların sorumluluklarını bırakmayacaklarını bilmesi gerektiğini hatırlatarak, bundan sonra inkılab, İslam ve aziz İran halkına hizmet yolunda daha da kararlı bir şekilde olacaklarının bilinmesi gerektiğini söyledi.

Amerikan yönetimi 8 nisan tarihinde İran Devrim Muhafızlarının adını ‘terör örgütleri listesine’ alırken  İran milli güvenlik yüksek konseyi de bu karara misilleme olarak Amerika’nın Batı Asya bölgedeki askeri güçlerini ve bütün unsurlarını ‘terörist grup’ olarak ilan etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.